Change management consultancy - CITI
14468
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14468,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

دوره مدیریت تغییرات و دعاوی پروژه و تدوین لایحه تاخیرات

تغییر همزاد پروژه است و مدیریت تعییر یکی از مهارت‌های اصلی یک مدیر پروژه موفق، چنانجه ت حل‌وفصل مسایل پروژه در ارتباط با ذینفعان پروژه به خوبی و از روش‌های حرفه‌ای به نتیجه نرسند، پتانسیل تبدیل شدن به اختلافات بزرگتر را دارند که نیاز به مراجع داوری و قضایی پیدا می‌کنند و احتمالا هزینه و زمان زیادی را به سازمان (کارفرما، پیمانکار، مشاور و …) تحمیل می‌کنند. آنچه مسلم است پروژه ها با وجود داشتن چارچوب‌های مشخص فنی، زمانی و مالی، در یک محیط پویا و همراه با درجاتی از عدم قطعیت انجام می پذیرند . عواملی همچون تغییر تصمیمات کارفرما ، نوسانات درقیمت‌های بازار ، عدم اجرایی بودن نقشه و بعضا اشتباه در محاسبات مشخصات فنی تجهیزات و حتی کند شدن پیشرفت پروژه در اثر تغییر در شرایط آب‌و‌هوایی و.... و اثرات احتمالی این تغییرات بر زمان، هزینه و فرآیندهای پروژه می توانند اختلاف نظرهایی بین کارفرما و پیمانکار یا مشاور ایجاد نماید . در ادبیات مدیریت علمی پروژه به این اختلاف نظرها Issue گفته می شود . الویت مدیران پروژه حرفه ای رفع مشکلات در وهله اول و یا تبدیل Issue به (Change Request) یا (change Order) است. به این معنی که در مورد آن ‌مشکلات توافقاتی صورت گیرد. اما گاهی توافق صورت نمی‌گیرد و به عنوان دعاوی پروژه به داوری نهادهای مذکور در قرارداد یا مراجع قانونی واگذار می‌شود. در چنین شرایطی لزوم دفاع از منافع سازمان و پروژه در مقابل ادعاهای مطرح شده با تدوین لوایح دعاوی حرفه‌ای مطرح هست تا از زیان‌ده شدن پروژه جلوگیری بعمل آید . متاسفانه در برخی از سازمانهای پروژه محور در کشور ما ، ساز و کار تحلیل و ثبت تغییر و یا دعاوی در طی چرخه عمر پروژه وجود ندارد . وقتی اختلاف نظر ها مرتفع نشده و کار به داوری و یا مراجع قانونی کشیده می شود ، سر و کله گروهی تحت عنوان کلیم باز و یا عبارت محترمانه مشاور لایحه تاخیرات و مدیریت دعاویی به پروژه باز می شود که دون شان مدیریت علمی پروژه می باشد . کادر مجرب آموزشی شرکت سامان ایده ، در طی این دوره راهکاری جامع برای مدیریت تغییرات و دعاوی بصورت سیستماتیک ودر طول چرخه حیات پروژه به شرکت کنندگان دوره خواهند داد.

 

سرفصل های دوره :

 

  • آشنایی با علل شایع ایجاد تغییر و دعاوی در پروژه ها
  • روش های ثبت تغییرات و دعاوی در طول چرخه عمر پروژه
  • روش های کمی سازی تغییرات و دعاوی در پروژه
  • روش های حل و فصل دعاوی در پروژه و آشنایی با بخشنامه ۵۰۹۰ و ۱۳۰۰

 

مخاطبین دوره :

 

  • مدیران پروژه
  • مدیران و کارشناسان برنامه ریزی و کنترل پروژه
  • مدیران مالی و کارشناسان در سازمان های پروژه
  • مدیران ویا کارشنان دفاتر فنی پروژه ها

 

نحوه برگزاری دوره و تقویم 

این دوره بصورت آنلاین می باشد و در 5 جلسه 4 ساعته از ساعت 18 الی 22 و   از 13 ام مهرماه و در روزهای زوج برگزار خواهد شد 

 

شهریه دوره 

شهریه دوره 990,000 تومان می باشد . 

 

 

جهت پیش ثبت نام و یا دریافت هر گونه اطلاعات تکمیلی پیام خود را به شماره 09122687129 واتس اپ بفرمایید . 

این دوره به صورت درون سازمانی  برای شرکت ها و سازمان های متقاضی ، نیز برگزار می شود . برای کسب اطاعات بیشتر   با ما تماس بگیرید .