Change management consultancy - CITI
14468
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14468,mega-menu-top-navigation,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,mob-menu-slideout-over
 

دوره آمادگی آزمون PMI - PMP

 

گواهینامه PMP چیست؟

 

واژه (PMP) مخفف Project Management Professional است، که در ترجمه فارسی، به آن « مدرک حرفه‌ای مدیریت پروژه »، گفته می‌شود. گواهینامه PMP  در واقع یک تاییدیه است برای اثبات مهارت دارنده آن  در مدیریت افراد، فرآیندها و اولویت‌های تجاری پروژه‌های حرفه‌ای . انجمن مدیریت پروژه آمریکا ( PMI ) ، مرجع پیشرو در مدیریت پروژه در جهان، PMP را ایجاد کرد تا مدیران پروژه‌ای را که ثابت کرده‌اند تجربه رهبری پروژه را دارند شناسایی کند.

 

آنچه در این دوره خواهید آموخت 

 

شما در دوره آمادگی آزمون PMP مفاهیم اصلی مدیریت پروژه را بر اساس  نقشه راه ارایه شده در  آخرین نسخه استاندارد PMBOK یعنی نسخه 7 که در ژانویه سال 2021 توسط انجمن مدیریت پروژه آمریکا منتشر شده ، خواهید آموخت که در واقع  منبع اصلی آزمون PMP نیز می باشد   . در کنار این منبع  ، کادر آموزشی شرکت سامان ایده پس از بررسی کامل ابزار های کمک آموزشی در خصوص آمادگی آزمون PMP موجود در بازار ، شامل کتاب ها و شبیه ساز های آزمون و... به این جمع بندی رسیده است  که به منظور کاهش ریسک عدم قبولی متقاضیان ، اجرای دوره را با مشارکت یکی از شراکای بین المللی خود ( TrustEd Institute   ) که از مراکز رسمی تایید صلاحیت شده توسط PMI هست ، برگزار نموده و  بدین صورت داده ها  و متریال آموزشی استانداردی را به متقاضیان ارایه نماید   . ما براین باوریم که پراکنده نشدن ذهن متقاضیان شرکت در آزمون PMP در بین منابع متعدد در بازار و عدم ارایه مطالب بیش از نیاز متقاضیان ،  شانس امکان دریافت مدرک PMP در اولین تلاش را  بیشتر خواهد نمود . 

 

   ! The Best Plan to Crack PMP Exam in 1st Attempt 

 

کادر آموزشی شرکت سامان ایده به دقت آخرین اطلاعیه های PMI  در خصوص آزمون PMP  را رصد نموده و در دوره    های آموزشی خود ، جلسه اول را به تشریح آخرین تصمیمات این موسسه در خصوص آزمون خواهد پرداخت . 

در طی این دوره به جهت رفع دغدغه های جانبی متقاضیان ، در خصوص مسائلی نظیر : نحوه ثبت نام در آزمون PMP ، نحوه پرداخت هزینه آزمون، چگونگی شرکت در آزمون PMP بصورت آنلاین ، بطور مبسوط مطرح شده و همراهی لازم تا حصول موفقیت در اخذ مدرک PMP انجام خواهد پذیرفت .

در این دوره مرور نکات مهم و  تست های مشابه آزمون واقعی در حوزه های ذیل ،  به گونه ای که شرکت کنندگان توان پاسخگویی به تست های نرمال و خاکستری مبتنی بر سناریور های مطرح شده در سوالات آزمون را بدست بیاورند ، انجام خواهد پذیرفت  :

استانداراد PMBOK در نسخه 7 خود که در دوم ژانویه 2021 ارایه شده ،  تغییرات ساختاری داشته است و به تبع آن شکل آزمون تعداد سوالات و بارم بندی آزمون نیز دستخوش تغییرات شده است . در این نسخه سه Domin  اصلی تحت عنوان People  و  Process  و    Busines Environment  تعریف شده است . و میزان سوالات که در هر دامنه در آزمون بنا به اظهار انجمن مدیریت پروژه آمریکا وزنی معادل جدول زیر خواهند داشت : 

 

 

 

در طی دوره ،  ضمن تشریح سه دامنه اصلی اشاره شده برای دانش پذیران هر آنچه که مورد نیاز برای موفقیت در آزمون خواهد بود تشریح خواهد شد.

 

 

شما در دوره آمادگی آزمون PMP مفاهیم اصلی مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK 7th & 6th Edition که منبع اصلی آزمون PMP هست را فرا  خواهید گرفت . به منظور آمادگی آزمون PMP با انواع سوالات، محیط تحت وب آزمون ،شبیه‌ساز آزمون PMP، نحوه تکمیل اپلیکیشن، نحوه ثبت نام در آزمون PMP و پرداخت هزینه آزمون، محل‌های برگزاری، نحوه برگزاری آزمون PMP و تمامی مسائل مرتبط با این آزمون بین‌المللی آشنا خواهید شد. کادر مجرب سامان ایده  تا آخرین مرحله که قبولی در آزمون PMP و دریافت مدرک   PMPاست همراه شما خواهند بود .

 

 

مشخصات آزمون PMP 

 

 • آمون دارای ۱۸۰ سوال می‌باشد
 • تعداد ۹۰ سوال از ۱۸۰ سوال در فضای چابک می‌باشد
 • ۱۸۰ سوال آزمون در سه دسته People, Process, Business Environment تقسیم‌بندی شده‌اند.
 • زمان پاسخگویی به سوالات ۲۳۰ دقیقه می‌باشد
 • سوالات نمره منفی ندارند.
 • در میانه زمان آزمون وقت استراحت به داوطلب داده می‌شود
 • آزمون معمولاً به صورت آنلاین است. در مراکز آزمون خارج از کشور هم می‌توانید حضور پیدا کنید
 • در پایان زمان آزمون بلافاصله نتیجه آزمون مشخص می‌شود
 • زبان آزمون PMP برای ایرانی‌ها انگلیسی خواهد بود
 • تقریباً تمامی سوالات آزمون مفهومی بوده و نیازی به حفظ کردن چیزی نمی‌باشد
 • نمره (درصد) دقیقی برای قبولی به صورت رسمی از طرف PMI اعلام نشده است

 

خدمات ویژه سامان ایده در دوره آمادگی آزمون PMP

 

 • دسترسی به شبیه‌ساز آنلاین آزمون   TrustEd Institute با 6273 تست که بر اساس آخرین تغییرات  آزمون تدوین شده است بهمراه تحلیل تست ها .
 • ارایه گواهینامه 35 ساعت آموزش مورد نیاز جهت شرکت در آزمون PMP
 • ارائه جزوه  اختصاصی  آمادگی آزمون PMP که  توسط شرکت همکار بین الملی PMI® Authorized Online PMP® Practice Exam تدوین شده است
 • انجام امور مربوط به ثبت‌نام در آزمون PMP
 • تسهیل پرداخت هزینه‌های آزمون به PMI برای افراد ساکن در ایران که دسترسی به حساب بانکی خارج از کشور ندارند
 • امکان دریافت مدرک فنی حرفه‌ای با شرکت در دوره جامع مدیریت حرفه‌ای پروژه و آمادگی آزمون PMP
 • گروه ویژه واتساپ ، دانشجویان بعد از عضویت در آن می‌توانند ضمن ارتباط و تبادل نظر با یکدیگر  ، به مدرس دوره  برای رفع اشکال دسترسی آنلاین داشته باشند .

 

 

شرایط پیش نیاز برای شرکت در آزمون PMI - PMP:

 

افراد دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر:

تجربه مفید کاری به عنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل 4500 ساعت (حداقل 36 ماه در طول 8 ساله قبل از آزمون ) بدون احتساب مدیریت پروژه‌های موازی و همزمان.

افراد دارای مدرک دیپلم و فوق دیپلم:

تجربه مفید کاری به عنوان مدیر و یا همکاری در راهبری پروژه به مدت حداقل 7500 ساعت (حداقل 60 ماه در طول 8 ساله قبل از آزمون ) بدون احتساب مدیریت پروژه‌های موازی و همزمان.

 

مخاطبین دوره :

 

علاقه‌مندان به دریافت یک مدرک حرفه‌ای و معتبر بین‌المللی به منظورو یادگیری حرفه‌ای مدیریت پروژه و کسب ارتقاء شغلی در این حوزه .

افراد با هدف مهاجرت به خارج از کشور با توجه به تاثیر قابل ملاحظه ای که این مدرک در جذب آنها در موقیعت شغلی مناسب در حوزه مدیریت پروژه دارد .

 

 

نحوه برگزاری و مدت زمان دوره 

 

این دوره بصورت آنلاین برگزار می شود . مدت دوره 80 ساعت بوده و در 20 جلسه 4 ساعته ، در روزهای فرد از ساعت 17 تا 21 برگزار خواهد شد. ظرفیت دوره 10 نفر می باشد و تاریخ برگزاری دوره وابسته به تکمیل ظرفیت خواهد بود . 

 

شهریه دوره : 

 

شهریه دوره  23,500,000 (بیست و سه میلیون و پانصد هزار ) تومان می باشد .

 

 

 

دوره های  بر اساس رسیدن به حد نصاب برنامه ریزی و اجرا می شود برای پیش ثبت نام دوره لطفا نام و نام خانوادگی خود را به همراه شماره تماس ( موبایل ) به ایمیل شرکت ارسال فرمایید . تا هماهنگی لازم در اسرع وقت انجام پذیرد . 

 

 

این دوره به صورت درون سازمانی و بر اساس تقاضای سازمان ها نیز برگزار می شود . برای کسب اطاعات کامل  با ما تماس بگیرید .

 

سامان ایده محل تلاقی دانش و تجربه